chiliast دانلود دانلود فیلم انتخابات ریاست جمهوری

chiliast: دانلود دانلود فیلم انتخابات ریاست جمهوری مراسم قرعه کشی

گت بلاگز بین‌الملل تصویرهای + کشف ده‌ها میلیون زباله پلاستیکی در یک جزیره غیرمسکونی!

یکی از دورافتاده‌ترین جزایر دنیا در اقیانوس آرام از زباله‌های پلاستیکی انباشته شده است هست.

تصویرهای + کشف ده‌ها میلیون زباله پلاستیکی در یک جزیره غیرمسکونی!

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از تایم، یکی از دورافتاده ترین جزیره های دنیا در جنوب اقیانوس آرام با بیش از 37 میلیون قطعه زباله پلاستیکی پوشیده شده است هست. دانشمندان دوشنبه (دیروز) اعلام کردند به نظر می رسد روزانه 3500 قطعه زباله به سواحل این جزیره مرجانی وارد می شوند.

عبارات مهم : جزیره

دانشمندان در سال 2015 جهت اکتشاف به جزیره غیرمسکونی «هندرسون» که 3700 هکتار وسعت دارد، رفتند و حجم عظیمی از زباله های انباشته شده است را در این جزیره یافتند. این جزیره به علت تنوع زیستی آن از اهمیت زیادی برخوردار است و در سال 1988 میلادی با در نظرگرفتن این که پای انسان به آنجا نرسیده بود به عنوان یکی از میراث یونسکو ثبت شد.
جنیفر لاورز –یکی از محققان دانشگاه تاسمانی- در این خصوص گفت: «آنچه در جزیره هندرسون اتفاق افتاده نشان می دهد هیچ راه فراری جهت رهایی از آلودگی های پلاستیکی حتی در دورافتاده ترین قسمت اقیانوس هم وجود ندارد». براساس گزارش «ای اف پی»، 27 درصد زباله ها متعلق به آمریکای جنوبی هستند.
لاورز توضیح می دهد: «مسئله آلودگی پلاستیکی دریا مدت ها است که به عنوان مشکلی که رو به وخامت است آشنا شده است و جهت پرندگان دریایی و محیط زیست مضر هست. متاسفانه هر سال 300 میلیون تن محصول پلاستیکی تولید می شود و از آنجاییکه این محصولات شناور هستند و به آسانی تجزیه نمی شوند خطر بزرگی جهت زندگی موجودات دریایی به حساب می آیند».
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جزیره | زباله | میلیون | آلودگی | دریایی | هندرسون | زباله های پلاستیکی | بین الملل

تصویرهای + کشف ده‌ها میلیون زباله پلاستیکی در یک جزیره غیرمسکونی!

تصویرهای + کشف ده‌ها میلیون زباله پلاستیکی در یک جزیره غیرمسکونی!

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog